|
VerzamelaarsJaarbeurs
24 & 25 november 2012 Jaarbeurs Utrecht |
|
| • Home • April 2012 • Showroom • Dutch Collector Award 2011 • Waar • Entree • Links • Foto impressie • Blog | |
Heel veel antiek, vintage & design op de VerzamelaarsJaarbeurs 9 & 10 aprilOp 9 & 10 april 2011 wordt de Jaarbeurs Utrecht omgetoverd tot de grootste verzamelbeurs van Europa met de meest bijzondere voorwerpen verdeeld over tweeduizend kramen in vijf beurshallen. Tijdens deze beurs is er weer van alles te zien en te doen dat met eigentijds verzamelen te maken heeft. Naast de vele honderden verkoopstands met onder andere antiek, kunst, designmeubelen, zilver en goud, art deco, serviezen, curiosa, militaria, glas, aardewerk, sieraden, vintage kleding en nog veel meer zijn er ook speciale exposities, taxaties, signeersessies en presentaties.
Máxima-expositie, 3D-buste van Mona Lisa en sculpturen van BN’ers door Johanna VeerenhuisOp zaterdag 9 en zondag 10 april 2011 vindt in de Jaarbeurs te Utrecht de VerzamelaarsJaarbeurs plaats. Verdeeld over vijf hallen bieden meer dan 1.500 deelnemers honderdduizenden voorwerpen aan zoals speelgoed, glas- en aardewerk, stripboeken en vintage mode- en interieurartikelen. Dit voorjaar toont kunstenares Johanna Veerenhuis haar miniatuursculpturen van tientallen bekende personen waaronder Harry Mulisch en De Toppers. Ook presenteert Veerenhuis een item van haar nieuwste, spraakmakende project: een 3-dimensionale buste van Mona Lisa. Zo kan het publiek deze wereldberoemde vrouw, ooit geschilderd door Leonardo da Vinci, van alle kanten bewonderen. Nu kan men eindelijk ontdekken hoe haar rechterwang er uitziet. Daarnaast kunnen bezoekers een kopie van Prinses Máxima´s verlovingsring en andere unieke voorwerpen rondom de Prinses en haar gezin bewonderen op een expositie van twee koningshuis-verzamelaars. Verder zal kunstenaar/fotograaf Pet van de Luijtgaarden, met behulp van de bezoekers, verzamelen verheffen tot kunst. Ook zijn er dit jaar wederom een flink aantal Amerikaanse en Europese oldtimers te bewonderen. Johanna Veerenhuis wereldkampioene 3-dimensionale karikaturen
Kunstenares Johanna Veerenhuis boetseert mensen. Het artistieke niveau daarvan heeft haar in korte tijd naar de wereldtop gebracht. In november 2010 werd zij voor de tweede keer wereldkampioen in haar vakgebied. In 2009 begon zij haar eigen ateliermuseum met sculpturen van tientallen bekende personen. Daarnaast werkt zij aan opdrachten op maat van verzamelaars, bedrijven en musea. Johanna wil met haar sculpturen laten zien hoe mooi en uniek mensen zijn. Belangrijk voor Johanna is, dat er om haar uitbeeldingen gelachen mag worden. Van schateren tot stilletjes glimlachen. Immers, niets is zo aanstekelijk en verruimend als een lach! Johanna’s laatste project is uniek in de wereld. Voor het eerst heeft een kunstenaar beroemde portretschilderijen getransformeerd naar 3-dimensionale beelden. Van onder andere Vermeer’s ‘Meisje met de Parel’ tot één van Rembrandts zelfportretten. In totaal gaat het om twaalf werkstukken. Het project heet dan ook 'Twaalf Transformaties' en is kort geleden voltooid.
De VerzamelaarsJaarbeurs in april heeft de primeur om een tipje van de sluier op te lichten. Tijdens de beurs zal namelijk de opzienbarende transformatie van Mona Lisa te bewonderen zijn. Daarnaast toont Johanna miniaturen van Koningin Beatrix, het kroonprinselijk paar en prinses Amalia, alsmede een selectie uit haar museumcollectie. Expositie rond Prinses Máxima en haar gezin uit de collectie van de winnaars Dutch Collector Award 2009
De Prins van Oranje en hun drie dochtertjes, Amalia, Alexia & Ariane
De geschiedenis
Het sprookjeshuwelijk vond in Amsterdam plaatst op 02-02-2002 en werd op de televisie uitgezonden. Nederland kreeg een nieuwe prinses: Hare Koninklijke Hoogheid Máxima, Prinses der Nederlanden, Prinses van Oranje-Nassau, mevrouw Van Amsberg. Tranen vloeiden, zowel bij Máxima als bij menigeen die aan de buis gekluisterd zat, toen het lied ‘Adios Nonino’ (Dag Vadertje) werd gespeeld en bij de balkonscène met ‘de kus’ waren de waterlanders wederom niet te stuiten. Máxima werd al snel populair als prinses van het gewone volk. Haar onuitputtelijke inzet voor maatschappelijke doelen, integratie van buitenlanders en het stimuleren van micro-krediet voor vrouwen in de derde wereld hebben een belangrijke bijdrage geleverd aan haar populariteit. Ook haar elegante, charmante verschijning tijdens officiële gelegenheden heeft haar de status van een prinses met allure geschonken. De troonopvolging werd op 7 december 2003 veilig gesteld door de geboorte van de toekomstige Prinses van Oranje, H.K.H. Prinses Catharina-Amalia. Het gezin werd 2 en 4 jaar later verblijd met de geboorte van de prinsesjes Alexia en Ariane.Catawiki exposeert William & Kate verzamelobjectenTijdens de voorjaarseditie van de VerzamelaarsJaarbeurs zal er op de stand van Catawiki (standnummer 1370) een selectie van bijzondere verzamelobjecten omtrent het huwelijk van de Engelse prins William & Kate Middleton te zien zijn. De verzamelobjecten zijn afkomstig uit de speciale William & Kate verzamelrubriek. Deze rubriek is opgezet ter gelegenheid van de lancering van Catawiki’s catalogus en marktplaats voor verzamelaars in Engeland eind maart. Er zijn ruim 1.000 verschillende items opgenomen, zoals beeldjes, bekers, boeken en zelfs kotszakjes. De William & Kate verzamelrubriek kan worden bekeken via: catawiki.nl/royalwedding. Pet’s verzamelkunst
Een kunstwerk van bijna 100.000 aanstekers! Tijdens de VerzamelaarsJaarbeurs zal kunstenaar-verzamelaar Pet van de Luijtgaarden ter plekke een kunstwerk maken van een van de grootste verzamelingen aanstekers van Nederland. Mochten mensen nog een partij wegwerpaanstekers hebben, dan worden zij van harte uitgenodigd om deze mee te nemen naar de beurs en mee te helpen om de grootste stad ter wereld van aanstekers te bouwen! Vrijdag, zaterdag en zondag zal er hard gewerkt worden aan het kunstwerk. Op de zondag wordt het kunstwerk om 15.00 uur getoond aan het publiek. Pet van de Luijtgaarden is vorig jaar begonnen met het verzamelen van 100 verzamelingen om vervolgens van elke verzameling een kunstwerk te maken. Hiervan is een boek uitgebracht waarin ze allen te zien zijn. De verzamelingen variëren van zonnebrillen en poppenhuizen tot vintage, LEGO® en Barbies. De kunstwerken zelf worden geëxposeerd in een museum.
American Classic Cars en Fiat Club NederlandThe Cruise Brothers is de naam van Nederlands grootste Amerikaanse Oldtimers Club. Ook tijdens de komende VerzamelaarsJaarbeurs worden weer de meest bijzondere exemplaren uit hun collectie tentoongesteld. Uit de 3.500 classics die de club rijk is, zijn onder meer Cadillacs Convertables, Studebakers Classic, ‘Chevies’ en 8 andere ‘king of the roads’ beschikbaar gesteld. Kortom, autoliefhebbers kunnen hier hun hart ophalen. Plaats: hal 11.In hal 7 bij het Museumplein vallen nog meer old-timers te bewonderen. De Fiat Club Nederland komt met 8 verschillende oldtimers. Zie ook fiatclub.nl.
Museumplein
Geprolongeerd tijdens deze VerzamelaarsJaarbeurs is het Museumplein in hal 7, waar ruim twintig verzamelaars hun bijzondere collecties tentoonstellen. Het gezellig ingerichte Museumplein geeft een mooi overzicht van hedendaagse verzamelingen, die zo een plek verdienen in een museum. Ze zijn stuk voor stuk opgebouwd met veel zorg, liefde en deskundigheid – soms in de loop van vele jaren. ‘Meet the Stars’Onder het motto ‘Meet the Stars’ zitten in hal 11 weer een aantal acteurs klaar met de pen in hand voor de signeersessies. Fans en liefhebbers kunnen tijdens de beurs een praatje met hen maken, een gesigneerd portret bemachtigen of met hen op de foto. Definitief bevestigd is nu de komst van:
De groep figuranten in kostuums van Star Wars en andere science fiction films zijn ook weer van de partij. Altijd spannend om zomaar een Stormtrooper of Darth Vader tegen het lijf te lopen. Kijk voor meer info op: dutchgarrison.nl Bekijk vooral de foto's van de vorige edities om een beeld te krijgen van de afmeting en de sfeer, of om nog even lekker na te genieten. Er zijn aparte afdelingen voor speelgoed, glas, aardewerk, boeken, munten, kaarten, postzegels, archeologie, platte zaken, fifties spullen en design woon - en interieurartikelen. Op vrijwel elk gebied zijn binnen - en buitenlandse specialisten aanwezig. Plattegrond van de beurs. De komende editie van de VerzamelaarsJaarbeurs wordt zoals altijd georganiseerd in combinatie met de Mega Platen & CD Beurs. De VerzamelaarsJaarbeurs blijft de gezelligste plaats om collega verzamelaars te ontmoeten. Even rustig zitten, elkaar de nieuwe aanwinsten laten zien, tips, ideeën en wetenswaardigheden uitwisselen kan op een van de vele gezellige terrassen. VerzamelaarsJaarbeurs voorjaar 2011 in Jaarbeurs UtrechtZaterdag 9 april van 9.00 uur tot 17.00 uur, zondag 10 april van 10.00 uur tot 17.00 uur.schrijf u in voor onze nieuwsbrief
|
|