Het voelde een beetje oneerbiedig dat we Eltjo met onze smartphone fotografeerden. De vrolijke winkel in hartje Schiedam staat vol met de meest geweldige oude camera’s: boxcamera’s, Polaroid-camera’s enzovoorts. “Maar ik heb nog veel meer moois,” zegt eigenaar Eltjo Kuut. “Zo verkoop ik een heleboel vintage electronica. Van oude cassettebandjes tot zeldzame bandrecorders. Ik heb nu een Nagra IV-S stereo bandrecorder uit 1968 die bedoeld was om live-optredens van bands op te nemen. Heel bijzonder. Verzamelaars betalen er al gauw drieduizend euro voor.”
Eltjo loopt ook warm voor een goede designkast, -stoel of -lamp. Alles waar hij blij van wordt, krijgt een plek binnen Eltjo’s Vintage.
Een stand op de VerzamelJaarbeurs is voor jou een droom die uitkomt hè?
“Klopt. Mijn schoonouders hadden dertig jaar een stand op de VerzamelJaarbeurs en ik ging vaak bij ze langs. Ik keek mijn ogen uit, al die mooie spullen! Ik dacht altijd: als je op de VerzamelJaarbeurs staat, hoor je er echt bij.”
Eindelijk is het zover! Wat neem je mee?
“Je zult mijn stand herkennen aan de oude (balg)camera’s die boven de mensen uitsteken. En rijen fotocamera’s. Verder verkoop ik o.a. lampen, kleurrijke woonspullen en audioapparatuur zoals platenspelers en bandrecorders.”
Wat is je eyecatcher?
“Een tropencamera uit 1890 die dienst deed in voormalig Nederlands-Indië.”
Waarom moeten we allemaal aan de vintage electronica?
“Omdat de ouderwetse degelijkheid onovertroffen is. Ik vind het zelf interessant om te zien en te horen hoe oude apparatuur klinkt. Het is niet te vergelijken met de apparatuur van nu. Vroeger stopte men meer aandacht in het ontwerp. De kwaliteit was veel beter. Ik kan daar ontzettend van genieten.”
Wat hoop je zelf te scoren op de beurs?
“Oude camerareclamevoorwerpen. Het kan vanalles zijn, maar hoog op mijn verlanglijstje staan Polaroid-lichtbakken en een Agfa-uithangbord.”