De VerzamelJaarbeurs zou niet compleet zijn zonder @vintagexplosion Voor de eigenaren Richard en Inge Palmans is dit alweer het 22ste jaar dat ze meedoen en ze hebben veel zin in de wintereditie op 11, 12 en 13 november. Het is een uitgelezen kans om live de mooiste schatten van hun webshop (vintagexplosion.com) vol designartikelen uit de jaren ’20 tot ’90 te etaleren.
Wie hal 9 van de VerzamelaarsJaarbeurs binnenloopt, ziet de stand van Vintagexplosion al van ver. Hij is fun, kleurrijk en een beetje gek. Een grote happy pill. Inge: “We vinden het leuk om andere mensen te inspireren. Door de enthousiaste reacties worden wij ook weer geïnspireerd.”
Wat nemen jullie allemaal mee?
“Allerlei rariteiten. Van antiek Mickey Mouse speelgoed tot een art-deco-klokje. Maar ook bijzondere lp’s en andere muziekgerelateerde items, zoals groovy lp-koffers, cassettebandjes en meer. Juist de mix van verschillende decennia vinden we interessant.”
Is jullie vrolijke stand in deze tijd hard nodig?
“Ja, er mag best meer kleur en humor zijn. We hebben zelf een behoefte aan positiviteit. Bij ons thuis is het iets minder explosief, maar in de items die we verkopen kunnen we helemaal losgaan. De behoefte om onze kinderlijkheid niet te verliezen zit er misschien ook wel achter haha.”
Wat vinden jullie zo leuk aan deze beurs?
“De variatie in aanbod is echt anders dan op een gewone rommelmarkt. Je kunt op de VerzamelJaarbeurs iets heel bijzonders kopen. Veel standhouders sparen voor deze beurs hun meest speciale dingen op.”
Wat hopen jullie voor jezelf te scoren op de VerzamelJaarbeurs?
“Zelf houden we erg van jaren ’80 design, vinyl, jaren ’60 film- en tv-items. Daar speuren we altijd naar.”
Wat is je topstuk?
“Een life size E.T.-pop. Het zal wel even slikken zijn wanneer hij verkocht wordt, maar we kunnen het ook altijd weer snel loslaten. Wanneer een ander er plezier aan beleeft, geeft dat ook voldoening.”