Als je op zoek bent naar een bijzondere en unieke ervaring, dan moet je zeker een bezoek brengen aan het Museumplein op de VerzamelJaarbeurs. Hier is namelijk een wel heel bijzondere verzameling te bewonderen: de complete collectie leesplanken van Ger van Wijngaarden.
Ger van Wijngaarden is facilitair beheerder op de Jenaplanschool Wittevrouwen in Utrecht en heeft in de afgelopen 25 jaar een indrukwekkende collectie leesplanken verzameld. En nu exposeert hij zijn collectie op het Museumplein. Hier zijn alle uitvoeringen van de bekende Aap noot mies methode te zien, maar ook leesplankjes uit Zuid-Afrika, voormalig Nederlands-Indië, de Hebreeuwse, Friese en diverse andere uitvoeringen.
Maar dat is nog niet alles. Van Wijngaarden toont ook klassikale leesplanken van Aap noot mies, Van woord tot woord, Letterstad, Aap roos zeef en twee Friese leesplanken. Als topper is er zelfs een nog nooit eerder in zijn volledigheid in Nederland getoonde klassikale leesplank van Colenbrander (geit-zeep-does) te bewonderen.
Als je een liefhebber bent van taal, geschiedenis of gewoon geïnteresseerd bent in bijzondere verzamelingen, dan is dit een unieke kans om iets bijzonders te zien. Maar niet alleen is er veel te zien, je kunt ook je eigen leesplankje meenemen om deze te laten taxeren.
Je vindt deze bijzondere collectie leesplanken op het Museumplein in Utrecht, kraam 19 en 20. Mis deze kans niet en kom langs om deze unieke verzameling te bewonderen.